Linear Halogen Lamp 230W R7s 118mm Patron
Art.nr. 05457
R7s-lampor är linjära stavljuskällor som typiskt används i uplights, strålkastare, utomhusarmaturer och arbetsbelysning, där det krävs kraftigt ljus och kompakt design. R7s-sockeln används både till halogen- och LED-ljuskällor och känns igen på den avlånga stavformen med kontakt i båda ändar. Läs mer
Art.nr. 05457
Art.nr. 202020
Art.nr. 05456
Art.nr. 5650001386
Art.nr. 392592
Art.nr. 40273
Art.nr. 2050610927
Art.nr. 2050610888
Art.nr. 40277
Art.nr. 2050610930
Art.nr. 871522
Art.nr. GN062510
Art.nr. 5657022232
Art.nr. 5657039908
Art.nr. 5657022287
Art.nr. 062530
Art.nr. 5657057236
Art.nr. 19177124
Art.nr. 5650001373
Art.nr. 5650002259
Art.nr. 5657039872
Art.nr. 2050610875
R7s-lampor är linjära stavljuskällor som typiskt används i uplights, strålkastare, utomhusarmaturer och arbetsbelysning, där det krävs kraftigt ljus och kompakt design. R7s-sockeln används både till halogen- och LED-ljuskällor och känns igen på den avlånga stavformen med kontakt i båda ändar.
I sortimentet hittar du R7s-ljuskällor i olika längder, wattstyrkor och tekniker, så att du enkelt kan välja rätt lösning för byte i din befintliga armatur.
R7s-ljuskällor används typiskt i:
uplights
strålkastare
utomhusarmaturer
arbetsbelysning
terrasslampor
äldre halogeninstallationer
Den här typen av ljuskälla används särskilt i armaturer där en linjär stavlampa behövs för korrekt montering och ljusfördelning.
R7s-lampor finns typiskt i standardlängder som:
78 mm
118 mm
Vid byte är det viktigt att kontrollera längden på den befintliga lampan, eftersom R7s-ljuskällor måste ha rätt mått för att passa i armaturen.
Dessutom bör du kontrollera:
watt / effekt
LED eller halogen
dimbarhet
armaturens specifikationer
Rätt val säkerställer optimal funktion och livslängd.